AXURE – soft dla KP

Proszę jaka niespodzianka na dzień kobiet.

Axure – oprogramowanie do makietowania i wizualizacji pomysłów IT zmieniło swoje ceny. Jak piszą (nie sprawdzałem ale kilka lat już używam i faktycznie chyba wiedzą co piszą) robią to po raz pierwszy od 12-stu lat :). Robią to przy okazji wypuszczenia nowej wersji oprogramowania… a najlepsze w tym wszystkim jest to, że ci którzy już mają poprzednie wersje będą mogli zaktualizować sobie do ósemki za kompletną darmochę 🙂
Co więcej, Ci którzy używają obecnie wersji Standard zostaną przeniesieni od razu do wersji PRO z całym dobrodziejstwem jej funkcjonalności.

Pricing

Panowie i Panie z San Diego zdecydowali się na wprowadzenie trzech wersji licencji:

PRO TEAM ENTERPRISE
Dla profesjonalistów tworzących prototypy i specyfikacje serwisów i aplikacji internetowych. Dla zespołów projektowych oferującą usługę pracy w zespole z rewizją historii zmian. Dla dużych firm współdzielących rozwiązania projektowe wewnątrz organizacji pomiędzy różne departamenty.
Na zawsze: 495 USD
Na miesiąc: 29 USD
Na zawsze: 895 USD
Na miesiąc: 49 USD
Na zawsze: – niedostępne
Na miesiąc: 99 USD

Ceny wydają się duże ale… jest prosty sposób na ich obniżenie jeśli wykorzystasz nadchodzącą okazję :). Wszystko legalne, autorzy sami o tym piszą.
Kupując aktualną wersję Axure w wersji Standard za 289 USD po zakończeniu prac nad wersją 8 otrzymasz bezpłatną aktualizację oprogramowania do wersji PRO wartej 495 USD. (206 dolarów zostaje w kieszeni)
Kupując dziś wersję PRO za 589 USD aktualizacja do wersji 8 teleportuje Cię do wersji TEAM a ta już kosztuje 895 USD (306 dolarów możesz przeznaczyć na przyjemności np SPA za 1000 zł. co by zrelaksować się i nabrać sił przed prototypowaniem 🙂

Axure w wersji PRO używam od czasów wersji nr 5. W tym czasie miałem 2 duże i kilkadziesiąt małych aktualizacji wszystkie za darmo. Przyznam, że takie podejście bardzo mi odpowiada, program zwrócił się już kilkunastokrotnie w samych zarobkach na analizach, jeśli policzymy czas oszczędzony na prototypowaniu zwrot ten można szacować na kilkaset razy. I choć analiza, zbieranie wymagań i prowadzenie projektu to nie tylko AXURE, jest to narzędzie idealne i dające bardzo solidne fundamenty do prowadzenia projektu.

Więcej o cenach wersji 8.0 znajdziecie tutaj: http://www.axure.com/c/blog/186-announcing-axure-rp-8-pricing-product-lineup.html

60 firm ze 100 największych wg rankingu Fortune 100 używa oprogramowania Axure RP

Za co lubię Axure?

Jak już pisałem z Axurem pracuję od kilku lat. I choć na rynku jest wiele tego typu rozwiązań, w tym rozwiązań darmowych działających on-line poniżej zebrałem kilka najważniejszych rzeczy jakie sprawiają, że to oprogramowanie tak bardzo mi się podoba.

  • Stały rozwój oprogramowania (od 13-stu lat)
  • Wsparcie i bardzo szybkie odpowiedzi supportu na zgłaszane problemy
  • Miła obsługa i podejście do Klienta
  • Pochylanie się nad każdym zgłoszeniem z odpowiednią uwagą
  • Duże wsparcie społeczności używającej oprogramowania
  • Cholernie dużo funkcjonalności ułatwiających życie każdemu KP
  • Darmowe aktualizacje oprogramowania do nowszych wersji
  • Uwzględnianie uwag zgłaszanych na forum

i wiele wiele innych pomniejszych przyjemności jakie mnie spotykają za każdym razem jak odpalam Axure RP 🙂

Komu polecam?

Jeśli jesteś Kierownikiem Projektu, Analitykiem, prowadzisz własną działalność gospodarczą na zasadach „Software Haouse’u” polecam Ci Axure RP z czystym sumieniem. Program jest intuicyjny i zapewniam, że pierwszą klikalną i w pełni działającą makietę zrobisz w 30 minut od odpalenia programu. (Hint: Chcesz zrobić makietę w 10 sekund? Zrób tak. Odpal Axure RP. Z menu po lewej przeciągnij Widget „Heaing H1” gdziekolwiek na stronę. Wpisz na klawiaturze „Hello world”. Wciśnij F5. Proste prawda, własnie zrobiłeś swoją pierwszą makietę serwisu internetowego, teraz dopracuj szczegóły :))

Axure RP oszczędza czas, daje osobom z jednostek biznesowych pogląd na system jaki się projektuje, developerom daje jasne wytyczne co i jak mają zaprogramować. Makieta + dokumentacja dają też bardzo dobry oręż w przypadku zgłoszeń typu: „ja myślałem że to będzie działać inaczej…”. Wizualizacja działania projektowanej Aplikacji nie pozostawia „marginesu przypuszczeń” jakie mogą się pojawić na etapie tworzenia softu przez programistów. To jak narzędzie będzie działać i jakie role spełniać widać już na samym początku projektu i widać to w pełnym zakresie od A do Z.

Co jeszcze by się przydało?

Z mojego punktu widzenia niewiele. Oprogramowanie spełnia moje potrzeby i potrzeby moich klientów w 100%. Jeśli dodaliby moduł wsparcia tworzenia scenariuszy testowych… wtedy spełnialiby moje potrzeby w 120% 🙂
Jak teraz wciskając „F9” generuję kompletną dokumentację serwisu tak mając magiczny przycisk F10 generujący scenariusze testowe dla IT… to już by była magia 🙂

Podziel się ze znajomymi, to takie miłe