Biblioteka szympansa

Przeciętny Polak kupuje średnio półtorej książki rocznie, Czech czternaście. Uczmy się od naszych mądrych południowych sąsiadów. Czytanie większości książek rozwija naszą wyobraźnię a ta wpływa na to jak bogate mamy życie wewnętrzne.

W sekcji tej będę prezentował książki jakie uda mi się przeczytać, i które będę polecał lub nie. Niezależnie jednak od mojej opinii zalecam samemu czytać książki w każdych ilościach. Z każdą przeczytaną stroną każdej książki (no może nie każdej ale większości książek) rozwijacie się i zdobywacie nową wiedzę.

Naukowcy z Cincinnati Children’s Hospital w USA zaobserwowali, że mózgi dzieci, którym rodzice najwięcej czytali, wykazywały największą aktywność w obszarach odpowiedzialnych za przetwarzanie semantyczne (rozumienie znaczenia słów i tekstów) oraz wyobraźnię.1

Na dziś przyjmuję „stan zero”, prezentowane tutaj książki będą książkami jakie przeczytam od teraz (z kilkoma wyjątkami książek, ponadczasowych wartych polecania zawsze). Jeśli będziesz miał propozycję ciekawej książki wartej polecenia napisz do mnie, chętnie się zapoznam z tym co Ci w duszy gra i jakie książki lubisz i polecasz.

Tak więc… czytaj, to rozwija 🙂

Szympansia biblioteka ciekawych książek

L.p. Tytuł Autor Link do recenzji
1. Jesteś marką. Jak odnieść sukces i pozostać sobą. Joanna Malinowska-Parzydło Tutaj
2. Vademecum pokutnika, kierowcy i generała. ks. Adam Boniecki Tutaj
3. Bycie miłym to przekleństwo. Jacqui Marson Tutaj
4. Małpa w każdym z nas. Frans de Wall Tutaj
5. Paradoks Szympansa. Steve Peters Tutaj
6. Wszystko da się naprawić. Lew Starowicz Tutaj

 

 


1 – źródło: http://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Czytanie-dzieciom-zwieksza-aktywnosc-mozgu,151183,11.html

Podziel się ze znajomymi, to takie miłe