O szympansie

Szympans stukający w klawiaturę na tym blogu to ja, Michał Stachura.

Cieszę się, że tu trafiłeś i poświęcasz swój czas na czytanie tego co mam Ci do zaoferowania. Jestem pewien, że czas spędzony tutaj będzie dla Ciebie czasem ciekawym, podczas którego uda mi się zmusić Cię do kilku refleksji i przemyśleń. Na pewno nie znajdziesz tu gotowych rozwiązań. Nie mam (już nie mam) skłonności narcystycznych i potrzeby adoracji przez rzesze czytelników, a moim celem jest bardziej wskazanie pytań niż odpowiedzi. Te drugie także się pojawią, ale tylko w kontekście opisu moich decyzji poddawanych pod rozwagę, a nie jedynych słusznych aksjomatów będących remedium na życie każdego z nas. Czegoś takiego zresztą nie ma, a każdemu kto twierdzi inaczej mam do zaproponowania proste zadanie matematyczne:

3+5=8
4+4=8

Jak widzisz, ten sam wynik a dwa całkowicie różne działania. I tak samo jest z każdą rzeczą, każdą akcją i reakcją jaką spotykamy na co dzień. Do wszystkiego można dojść na wiele różnych sposobów.


Oprócz kwestii różnorodności, to co mam nadzieję pomóc Ci odnaleźć – jeśli jeszcze tego nie masz – to stabilne filary podtrzymujące Cię na drodze Twojego życia. Moich 5 głównych filarów to:

  1. Żona Marta – przeurocza szympansica, która mimo różnych zawieruch życiowych nadal jest przy mnie.
  2. Syn Piotr – sześcioletni szympansik… normalnie skóra zdjęta z taty 🙂
  3. Córka Ania – roczne szympansiątko, taka perełka w oczach nas wszystkich
  4. Santri – moja pasja, którą rozwijam dniem i nocą
  5. Koszykówka i szachy – po latach przerwy, wróciłem do grania w to i w to i po prostu stwierdzam, że lubię te sporty

Odnalezienie własnych filarów jest kluczowe do osiągnięcia szczęścia, a po jego osiągnięciu… trzeba dbać o każdy filar, pielęgnować go, poświęcać mu czas, rozwijać go. Zaniedbując tylko jeden z nich – jeśli nie robisz tego świadomie i z wyboru – zaniedbujesz tym samym siebie, i ta krucha równowaga jaka daje Ci zadowolenie z życia pęka, a Ty czujesz że zaczyna Ci czegoś brakować.

O utrzymywaniu tej równowagi, jej stratach i powrotach także będzie sporo na tym blogu.


Na koniec chciałbym Cię jeszcze przestrzec przed jedną rzeczą.

Jeśli szukasz bloga w stylu: „Jest świetnie a moje życie to jedno wielkie pasmo sukcesów”… no cóż nie znajdziesz tu tego.
Moje życie to pasmo sukcesów pomieszanych z porażkami. Statystyk nie robię, jestem jednak pewien, że tych drugich jest więcej i nie przeszkadza mi to. Popełniając błąd, mamy okazję do zrozumienia jego przyczyn i w konsekwencji wejścia na poziom wyżej. Tak naprawdę, to błędy są naszymi sprzymierzeńcami, z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę, choć wszyscy powinni.

 

Ok., to tak z grubsza o mnie. Więcej we wpisach jakie tu znajdziesz. Na koniec jeszcze moja buźka i prośba. Szympansy jako zwierzęta stadne lubią towarzystwo, napisz do mnie od czasu do czasu (michal.stachura@santri.pl) albo tu coś skomentuj, zrobisz mi tym po prostu przyjemność.

Tymczasem, życzę miłego czytania.

Zdjęcie buźki Michała Stachury

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się ze znajomymi, to takie miłe