Zwycięzca nigdy nie przegrywa.

Winners never lose taki napis dziś widziałem na koszulce u jakiegoś młodego człowieka. Chwila szukania po internecie i spotkało mnie kompletne zaskoczenie. Koszulka jest reklamowana jako koszulka MOTYWUJĄCA :).

Coś Wam powiem młodzi ludzie z pokolenia X, Y czy Z, już się gubię w tej terminologii i nazewnictwie pokoleń. Każdy zwycięzca zanim coś wygra okupuje to setkami jak nie tysiącami porażek. Mało tego jak już wygra to wcale nie jest powiedziane, że za chwilę znowu nie przegra, vide Noriaki Kasai, który tyle skacze ale z wygrywaniem różnie bywa. Nie zmienia to faktu, że budzi wielki szacunek tym, że tak długo trwa i utrzymuje się w formie pozwalającej mu na rywalizację z dwukrotnie młodszymi od siebie zawodnikami.

Pamiętajcie o tym, kiedy w drodze po sławę, potkniecie się i zaliczycie kolejne niepowodzenie. To jest całkowicie normalna rzecz i należy dalej próbować wyciągając z porażki wnioski. Zaś tekst „Winners never loose” nie jest motywujący, wręcz przeciwnie jest dołujący dla tych wszystkich, którzy próbują, próbują i się ciągle potykają :).

W życiu nie ma czegoś takiego jak natychmiastowe zwycięstwo czy zwycięstwo trwałe dane na zawsze, a prawdziwie motywującym tekstem jest raczej „No pain no gain” niż ta bzdura jaką można sobie kupić w sklepie za jedyne 39,95 🙂

Podziel się ze znajomymi, to takie miłe

  • JagaKo

    No i wszystko jasne:)